Як самому зробити замір пластикових вікон.

Таке питання задають нам споживачі не дуже часто, оскільки це процедура досить серйозна, і потребує багатьох навичок, вміннь та знаннь. Але іноді в телефонній розмові, замовники прицінюючись до ціни на вікно в віконній компанії, самі передають розміри конструкції, які поміряли самі. Але досить часто дивуються, що після заміру вікна спеціалістом, параметри, розмір, ціна міняються кардинально. До того ж, є надобросовісні компанії, які зловживають на незнанні замовника різних параметрів прорахунку, монтажу, і, користуючись цим вводять замовника в оману. Тому, ця стаття по заміру пластикових вікон, буде корисна як простим споживачам, так і досвідченим будівельникам та архітекторам.
Отже, з чого починати замір пластикового вікна:

 1. Необхідно самим визначитися в типу вікна, чи буде там відкривання, чи воно буде глухим – не відкривним.
 2. Необхідно хоча б приблизно визначити параметри віконного прорізу в стіні. В новому будинку на стадії будівництва, де вікон ще немає, це досить легко. Ви можете самі заміряти ширину, висоту, передати менеджеру ці параметри, і все. Але, в житлових будинках необхідно іноді розібрати пів стіни щоб добратися до чистих розмірів прорізу. І так з кожним вікном. А враховуючи що видів стін та типів будинків в Україні досить багато, то досить часто там можуть виникати “сюрпризи”, які і впливають на розміри майбутнього вікна. Іноді навідь досвідчений монтажник може нерозгледіти додаткові пазухи в стіні і не врахувати розширювач або правильну висоту вікна.
 3. Від поточних розмірів необхідно відняти зазори для запінювання та підвіконної планки. Зазвичай це 1-1.5 см на сторону. Якщо вікно буде ставитися з підвіконням та відливом, то по висоті необхідно відняти ще 3-4 см на підвіконну планку. Це додатковий профіль який встановлюється в низу рами, щоб до нього приєднати підвіконня з середини приміщення та відлив ззовні.
 4. Необхідно з’ясувати для себе, чи будуть проводитися інші роботи зі стелею та стінами, накшталт оздоблення їх вагонкою чи чимось ще. Як вони будуть налягати на віконну конструкцію, і чи не буде це заважати відкриттю віконної стулки. В іншому випадку необхідно враховувати товщину розширювачів та з’єднувачів, що в свою чергу теж впливає на розміри вікна та його вартість.
 5. Що до заміру складних вікон, балконів, веранд та терас, то тут краще навіть по приблизним розмірам не братися за замір самому, а доручити цю роботу фахівцям, оскільки в таких замірах дуже багато технічних деталей пов’язаних з конструктивними особливостями розширювачів, еркерів та інших з’єднувачів. У кожного з них є свої параметри та допуски відхилення при монтажі – тому краще не ризикувати.
  Отже, таким чином, кожен замовник може провести замір пластикового вікна, перед тим як дзвонити менеджерам віконної компанії, і надати усі розміри для попереднього прорахунку його ціни:
  • Але треба розуміти, що це лише попередній прорахунок і необхідно провести ще замір спеціалістом для більш точного розміру.
  • Тому, якщо ви розумієтеся на будівельній рулетці, то при виміру ширини та висоти, розміри передавати необхідно в міліметрах. Особливо важливо, не перепутати ширину з висотою, як іноді буває в недосвідчених замірників. Дякуємо за увагу, маємо надію, що ці поради були для вас корисними. З повагою ТОВ “Фасад-Пласт”.