Шпроси в пластикових вікнах – як не помилитися.

Нещодавно, ми прийняли замовлення на пластикові вікна Rehau, 5ти камерний профіль Euro 70 – монтажна ширина 7 см, та й зі шпросами білими 18мм. Шпроси в пластикових вікнах бувають різної ширини, форми, кольору. Є різні з*єднання шпрос в склопакетах. Вони надають привабливий вигляд для вікон та неперевершену красу самого будинку.
Замовленн

я ми виконали вчасно, вікна встановлені надійно, на віконня анкера, з відповідним інтервалом кріплення. Але у замовника виникла претензія що до замовлення. При закриванні чи відкривання пластикових вікон або дверей, шпроси вібрують. В принципі це нормальне явище, до того ж площа таких склопакетів зі шпросами була великою.
При зверненні до компанії виробника склопакетів, вони запевнили що така вібрація є цілком нормальна, адже закони природи ніхто не відміняв. Головне щоб не було звуку удару шпрос об склопакет.
Але замовнику таке пояснення було не аргументом, оскільки він замовляв шпроси фрезовані, тобто місця з*єднанн

я їх перетину мали б бути більш надійними за звичайне з*єднання. Те що шпроси вібрірували, хоч і не били по склу – його не влаштовувало.
Ми знову до виробника, виробник нам нормативні документи, що все в допустимих параметрах, … допоки не настали холода. Самі більш вібріруючі шпроси в склопакетах задзвеніли.
І тут уже виробнику нікуди діватись. Прийшлося їх міняти. Але цей блог про інше: навіть фрезоване з*єднання шпрос в склопакеті не дає гарантію їх вібрації. Головне – це надійні партнери, як на приклад Авторизовані партнери Рехау, та надійні поставщики віконних комплектуючих з якими вони працюють.