Тріщина на склі металопластикового вікна.

Тріщина в склопакеті

Тріщина на склопакеті металопластикового вікна. Як уникнути появи тріщин на склі при експлуатації металопластикових виробів.
Чому раптово тріснуло скло металопластикового вікна без видимих ​​на те причин? Багато з подивом задаються таким питанням … Розглянемо причини утворення тріщин на склопакеті. Тріщини можуть утворитися з двох причин: при неправильній експлуатації і з вини монтажної організації, яка несе відповідальність, в тому числі і за якість вихідних матеріалів.

У перший рік експлуатації всі люди дбайливо ставляться до вікон, як то кажуть, бояться на них дихати. Тому в перший рік рідко буває пошкодження скла через неправильну експлуатацію. Багаторічний досвід показує, що якщо тріщина утворилася в перший рік, то найбільш імовірно, що це шлюб виробника або установника вироби. Якщо тріщина на склі віконного вироби сталася на другий, третій рік і більше, то причина швидше за все в неправильній експлуатації. Справа в тому, що віконне виріб реально проходить всі випробування механічних і кліматичних навантажень за період рівний одному року. Навантаження на вікна виникають при зміні пір року, коли відбуваються різкі перепади температури зовнішнього середовища, особливо в кліматичній зоні, в якій знаходиться місто Київ і Київська область. Якщо склопакети після закінчення року експлуатації залишилися цілими, значить виріб не має дефектів, які можуть призвести до тріщини скла. У наступні роки все навантаження тільки повторюються, але стійкість вже доведена першим роком експлуатації. Якщо тріщина на склі утворилася в перший рік, то можна з високою ймовірністю констатувати, що склопакет не витримав механічних і кліматичних експлуатаційних навантажень.

Тріснув склопакет

Точну причину утворення тріщини на склі зазвичай визначає фахівець сервісної служби безпосередньо на місці експлуатації віконного вироби. Експерт проведе заміри рулеткою, рівнем, зніме штапики, зробить фото виходу променя тріщини в режимі макрозйомки для подальшого вивчення, оцінить точки опор, мости підкладки, товщину зовнішнього герметика, його стан, контур склопакета, його розміщення в отворі, наявність щербин на краях скла, оцінить конфігурацію зламу, геометрію променя від краю і так далі. Можливих причин безліч. Якщо фахівець знайде явний дефект виробника або установника, то склопакет буде замінений на новий безкоштовно по гарантії.

Однак, якщо причина в порушенні правил експлуатації, то вона пояснюється клієнту, і виготовлення нового склопакета і його заміна проводиться платно за рахунок витрат клієнта. На жаль, неможливо передбачити і перерахувати всі можливі порушення розумних умов експлуатації пластикових вікон для попередження подібних ситуацій, тому розглянемо найпоширеніші випадки.

  • Термошок – це спонтанне руйнування скла внаслідок виникнення внутрішньої напруги при нерівномірному нагріванні і охолодженні поверхні з різницею температур близько 40 градусів. Наведемо приклади. В офісі на підвіконні стояв електрочайник і, відповідно, періодично в ньому кип’ятили воду. Нарешті віконне скло не витримало локального нагріву парами з носика чайника і пішла тріщина на склі. Спочатку будь-яка тріщина на склі може бути невеликих розмірів, але з часом вона буде збільшуватися й розгалужуватися. Ще випадок: на третій рік експлуатації вікна знизу на склі утворилася тріщина. Літня жінка, лежачи на ліжку, періодично днем ​​дивилася телевізор. Щоб сонце не світило в очі, на підвіконня вікна впритул до скла клала подушку. Подушка стикалася з віконним склом і в цьому місці воно нагрівалася сильніше, що і призвело до термошоку. Прикладів багато, особливо часто зустрічаються випадки, коли у вікна світить сонце. На підвіконні вікна лежав рулон утеплювача, торкаючись скла, взимку в сонячний день; в будинку, що будується на підвіконні впритул до скла лежала куртка будівельника; на частину скла було приклеєно рекламне фото, до речі, фон був чорного кольору; на підвіконні впритул до скла лежала велика м’яка іграшка; і багато інших випадків з тим же змістом. Тому речі на підвіконні можуть розташовуватися тільки з зазором від скла і чим більше зазор, тим краще.
  • Не менш поширена причина появи тріщин – коли не виходить закрити стулку. Наприклад, стулка одночасно і відкрилася, і випала на провітрювання. Якщо застосовувати силу, тобто з хрускотом провертати, що чинить опір віконну ручку, намагаючись закрити стулку, то стулка може надмірно вигнутися і скло дасть мікротріщину. Її, можливо, спочатку не буде видно, так як вона утворилася під штапиком, але через час тріщина почне збільшуватися й стане помітною. Отже, якщо виникла нестандартна ситуація, наприклад, стулка не закривається, то краще не поспішати застосовувати силу, а спробувати розібратися в причинах або викликати фахівця.
    Щоб мінімізувати ризик появи подібних неприємних ситуацій і нові вікна радували Вас довгі роки.