Протизламні ручки для пластикових вікон.

Останнім часом дуже популярні протизламні ручки у споживачів пластикових вікон. Вони вважають їх повністю противовзломними, тобто ручки, які не дають можливості злочинцям відкрити вікна з вулиці. У таких ручок є ряд переваг, основним з яких є те, що при висвердлюванню їх, вони блокуються і не дають відкрити стулку вікна. Але чи є вони такими вже противозламними, якими їх вважає звичайний споживач?

Справа в тому що протизламні ручки на пластикових вікнах тільки блокують частину злому вікна. Тобто саму личинку, яку зловмисники висвердлюють або випаюють паяльником. Іноді, коли у зловмисника не виходить розкрити стулку вікна або вхідних пластикових дверей, вони, вдаються до самого грубому методу – це розбивання склопакета, розбивання скла у вікні. Хоч це грубий і не прийнятний метод, але найефективніший і часто використовуваний злочинцями.

При розтині вікна, зловмисники використовують різні інструменти, починаючи від ломів, фомок закінчуючи дрилями, свердлами і паяльниками. Вони висвердлюють отвори в місцях розміщення ручок в пластикових вікнах, зривають їх і відкривають вікна з вулиці, з зовні. Або ж вони паяльниками вирізують частину стулки в місці розміщення ручки і механічним способом відкривають ручку з вулиці. Таким чином вони, злочинці, досить легко і просто можуть відкрити будь-яке вікно яке не захищене противовзломною фурнітурою і противовзломними елементами. Для уникнення такого негативного досвіду в пластикових вікнах, конструкторами віконної індустрії було придумано багато різноманітних аксесуарів, які допомагають вікнам бути більш захищеними. Придумано велику кількість різних типів фурнитур, цапфи, зачепів а також протизламні ручки. Всі вони по-своєму мають позитивні ефекти але гарантувати стовідсоткову безпеку ніхто вам не дасть. Для більш ефективної роботи протівовзломних систем у вікнах потрібно використовувати комплексний підхід, тобто використовувати крім протівовзломних ручок ще й противовзломну фурнітуру. В такому випадку є можливість того, що зловмисник витратить більше часу на розтин вікна і це дасть вам перевагу при спрацьовування сигналізації, яка також повинна бути в будинку, викликати охоронця, що само собою передбачає комплексний підхід захисту вікон.

Також одним з елементів захисту вікон є установка захисних рольставен. В принципі це не дешевий але найефективніший спосіб захисту вікон від проникнення вулиці. Є загроза того, що зловмисники і їх можуть розкрити. Але якщо використовувати рольставні екструдованого типу, то це буде досить непросто для злодіїв.

Тому висновок: сподіватися тільки на один з елементів захисту вікон і захисту будинку безглуздо. Використовувати потрібно весь комплексний спектр підходів як для захисту вікон, дверей так і захисту будинку в цілому.