Підйомно зсувний HST портал Rehau


HST портал Rehau

В сучасному будівництві при склінні пластиковими дверима котеджів, зимових садів, паралельно зсувні системи використовують дуже часто, адже вони зарекомендували себе із самої кращої сторони. Окрім ефективного використання площі та обзорності таких віконних та дверних конструкцій, вони ще й дуже зручні у використанні та стильні для різноманітних дизайнерських рішень.
Але, при застосуванні PSK-порталів у них є обмеження по розмірам: по ширині не більше 4000 мм, і по висоті не більше 2600 мм для білих пластикових вікон та дверей, і 2500 висота і 3000 ширина для кольорових пластикових вікон і дверей. Тому, якщо у замовника виникло бажання зробити розсувні двері більшого розміру, то така конструкція не буде відповідати гарантійним зобов’язанням.
Але попит на вікна та двері великих розмірів все ж таки існує досить великий. Тому на допомогу таким рішенням німецька компанія REHAU запропонувала систему власного виробництва якраз для дверей зсувних великих розмірів.
Новинка від інженерів Рехау має назву HST портал Rehau. Інша назва такої системи є “Підйомно – розсувні двері”. Підйомно-розсувні системи (HST) при склінні великих прорізів можуть мати розміри до 10 метрів по ширині та 2,8 метра по висоті. Погодьтеся, це досить великі габарити як для металопластикових дверей, чи не так?
Особливість такої металопластикової конструкції в тому, що монтаж розсувних дверей такого типу відбувається в декілька етапів, один із яких це монтаж і облаштування рами HST порталу Rehau. Її збірка виконується безпосередньо на об’єкті, якщо конструкція великих розмірів, тому процес установки підйомно-зсувних дверей займає більше часу ніж наклонно-зсувних дверей.
Ще однією особливістю HST порталу є те, що не зважаючи на великий розмір рухомої стулки, вони відкриваються досить легко та плавно. При обертанні ручки на кут 180 градусів, дверна стулка спочатку трохи припіднімається, виходить із своєї ніші в рамі, і від’їжджає в сторону, в напрямку руху ручки. Таку можливість дає спеціальна фурнітура, розроблена деякими фірмами саме для цих пластикових систем.
Окрім цього підйомно-розсувні двері з профільних систем REHAU мають досить міцний поріг, згідно класифікації DIN 18040. До того ж, для таких зсувних віконних та дверних порталів використовують лише теплі профільні системи Рехау такі як HST SYNEGO та HST GENEO. Такі віконні та дверні профілі як REHAU Euro-Design 70 та REHAU Euro-Design 60 не підходять. Для детального ознайомлення дивимося таблицю характеристик віконно – дверних систем SYNEGO та GENEO.