Особливості пластикових вікон. Золота середина ціна – якість.

Чому важливо знати про особливості пластикових вікон.

Це питання цікаве останнім часом всім учасникам ринку: як будівельного, так і споживчого. Це пов’язано зі збільшенням попиту на ринку світло-прозорих виробів, який виріс у декілька разів на пластикові вікна високої якості, так і низького. Не секрет що при виборі вікон пластикових в Києві, споживач в першу чергу цікавиться ціною. Також не є секретом і те, що ціна на якісні вікна в Вишневому набагато дорожче, ніж на вікна дешеві в Боярці. Але як розібратися де вікно якісне, без прив’язки до ціни на вікна. Адже бувають випадки, коли навіть неякісні вікна коштують дорожче якісних. Також часто бувають випадки, коли  дешеві вікна продаються як дорогі, і їх до речі ще й купують. Правда, наслідки після цього невеселі. Але є і хороша новина, якісні вікна можна купити і за низькими цінами. На практиці бувало так, що ми, прораховуючи замовлення нашим клієнтам давали комерційну пропозицію по вікнах, в якому німецькі якісні вікна Rehau були в таку ж ціну, або іноді навіть дешевше, ніж дешеві бюджетні пластикові вікна.
Отже, почнемо в першу чергу з віконного профілю, профільної системи для пластикових вікон, вхідних дверей, балконних дверей. Є омана, що якщо купити вікна «Рехау», або купити вікна в «Salamander», або навіть пластикові вікна «Veka», то вони, ці компанії, і роблять ці вікна. Насправді все набагато складніше. Є компанії виробники профільних систем, перераховані вище для вікон, дверей пластикових, перегородок. Вони роблять тільки профільні системи, іноді комплектуючі для них. Також ці компанії розробляють технологію правильність складання вікон, креслення для виробництва вікон, але вони не займаються виробництвом вікон, це перше. Виробництвом пластикових вікон займаються переробні компанії, віконні компанії в Вишневому, віконні фірми в Боярці, віконні організації і фабрики Києва і області, і т.д. Віконні компанії Києва, на приклад, закуповують матеріал, профіль, метал, фурнітуру, склопакети, скла, якщо є лінія по виробництву склопакетів або самі склопакети і виробляють складання вікон безпосередньо у себе на виробництві, в цеху. Під час виробництва металопластикових конструкцій в цехових умовах, використовується певна обстановка, атмосфера, температура та інші умови, такі як вентиляція повітря, і інше що впливає на якість збірки пластикового вікна.

    1. Профіль для пластикових вікон.

  •  Вже на цьому етапі, постачальники профільних систем, які дбати про якість вікон, контролює цей процес на самому виробництві, в цеху.

Компанії профільних систем, чиї бренди використовують виробники вікон в Києві, по кілька разів на місяць можуть виїжджати і контролювати процес виробництва, вони перевіряють температуру, перевіряє який метал використовує виробник вікон, для розміщення його всередині пластикового профілю. Тому що вони в першу чергу дбають про якість пластикових конструкцій, які надходять до кінцевого споживача.

В Україні німецька компанія «Rehau» проводить регулярні контрольні функції такого типу. Компанія «Rehau» має цілий ряд авторизованих партнерів, яких вона ліцензує, і які знаходяться в списку на офіційному сайті Рехау. Вони, і тільки вони, мають право використовувати торговий бренд «Rehau» і право представлятися «Авторизованим Партнером Рехау» (АП) або «Авторизованим Торговим Партнером Рехау» (АТП), на офіційному сайті Рехау є все авторизовані партнери. І це майже єдина компанія, яка так контролює своїх авторизованих партнерів по виробництву, продажу та встановлення вікон в Києві та Україні.

      2. Армування пластикових вікон.

  •  Друге, це не тільки якість профільних систем, що має свої певні властивості, але і армування пластикових вікон.

Дуже важливими є показники пластика в профілі, такі як мінімальна товщина стіни профілю (воно повинно бути не менше 2,8 мм), камерність (кількість камер в профільній системі має бути не менше 5 або ж 70 мм монтажна ширина для опалювальних приміщень) також повинні бути гумки ущільнювачів потрібної якості і саме металеве армування яке повинно бути обов’язково оцинкованим і мати товщину мінімум 1,5 мм.

Вікна, в яких немає такої товщини, не є пластиковими вікнами взагалі. Справа в тому, що саме метал, армування, який всередині профільних систем стримує пластик профілю від температурних розширень і змін, що дуже часто трапляється. Так що у покупців, що купували дешеві вікна на Борщагівці в Києві, згодом вікна або розширилися, або стали перекошені, або стулка пішла дугою, або інші пошкодження проявляються. Причина – слабкий тонкий метал (армується), і швидше за все він там навіть і не оцинкований, що призводить до його корозії і руйнування всіх своїх властивостей.

 3. Фурнітура для пластикових вікон.

Наприклад, є німецька фурнітура, дуже хорошої якості, дуже гарного бренду «Winkhaus». Бренд понад 160 років на ринку Європи. Але є моделі цієї фурнітури, наприклад «РroРilot», це бюджетна серія для тендерних об’єктів, в якій не враховано додаткові функції потрібні для належного функціонування пластикового вікна. А є віконна фурнітура «Winkhaus» «АctivРilot» – це модель яка відповідає всім нормам і вимогам для довгої роботи пластикових вікон.

На ринку України багато різних марок фурнітури, такі як австрійська «МАСО», більше 40 років на ринку, але яка є найбільш пізнаваною і розкручена маркою на ринку України. Також є турецька фурнітура «VORNE» яка набрала досить багато позитивних відгуків. Тому краще звертати увагу не тільки на марку, але на її модель і властивості. Якщо ціна віконної фурнітури для вікон і дверей від німецького виробника для вас здасться високою, то різниця між якісною німецькою фурнітурою і недорогий бюджетної буде невелика. Тому краще трохи доплатити і взяти якісні вікна з якісної віконної фурнітурою, вона не буде ламатися багато років.

4. Склопакет для пластикових вікон.

  • Наступний етап вибору пластикових вікон, які впливає на їх якість роботи, це склопакет.

Не секрет в тому, що склопакет у вікні займає більшу частину площі, також склопакети – це не тільки найхолодніше місце в пластиковому вікні, а й самий тендітний і небезпечний елемент. І тому склопакет для пластикових вікон дуже важливий для докладного вивчення. Адже не спроста згідно з останніми змінами в ДБН вікна, балкони та двері які встановлюють вище 4 поверху повинні бути розжарюваними, як мінімум.

Навіть починаючи склити вікна, де є 4 поверх, краще використовувати склопакети «Триплекс». Особливо склопакетів для пластикових вікон ще й в тому, що за останні роки їх кількість зросла в кілька разів. Це пов’язано з тим, що на ринку є запит на скла з різними властивостями, такими як «енергозбереження», «солнцезащита», «тоновані склопакети», і так далі.

Крім стекол, для якісних склопакетів в Києві необхідні і інші типи деталей, які роблять скла теплішими. Це, наприклад, дистанційна рамка між склопакетами. Стандартну рамку все знають, вона виглядає як алюмінієва рамка з маленькими отворами всередині склопакета, в якій засипаний «вологовідділитель», гранули для поглинання вологи в склопакеті. Але для теплих склопакетів використовується пластикова дистанційна рамка і інертний газ «аргон». Це уповільнює кількість проходять тепло потоків всередині камери склопакета, і робить таке вікно теплішим.

Звичайно ціна таких склопакетів з пластиковими рамками, з аргоном і сонце відбивають стеклами трохи вище, ніж у стандартних двокамерних склопакетів. Двокамерний склопакет стандартний, це той, у якого три скла і між ними дистанційної рамки 8-10-12 або 14 мм. Чим товщі формула склопакета, тим вона тепліша і більш ефективна. Але, якщо до такого склопакету додати пластикову дистанційну рамку і інші теплі компоненти для склопакета, то коефіцієнт опору тепловтрат підвищиться в рази.

Візьмемо приклад пластикове вікно, профільна система Rehau Euro 70 і до нього склопакет товщиною 32 мм. Таке склопакети використовується часто в будівництві, в склінні бюджетних організаціях, або ж на об’єктах де, треба заощадити частину грошей. І якщо взяти на той же профіль Rehau Euro 70 склопакет формула 40 мм товщини з двома аргонними камерами, енерго напиленням і сонцевідбивним напиленням, так звані скла «Solar» або «Select». Та ще й з пластиковими дистанційними рамками, то такий склопакет для пластикових вікон по термо – опору буде тепліше в 2-3 рази. Тому, коли ви вибираєте в Києві склопакет для свого вікна, краще трохи доплатити і вибрати більш якісно вікно, ніж переплачувати за тепло, за електро енергію, і все одно міняти склопакети в майбутньому. Тому що різниця в ціні не особливо велика в таких стеклах, але зате ці склопакети для вікон зекономлять вам гроші і тепло в квартирі набагато більше, ніж звичайні склопакети. Економія буде хоча б в тому, що вам з будь-якого доведеться їх міняти. Так що при замовленні вікон краще ці моменти врахувати відразу.

Це були основні посили за рекомендацією якісних пластикових вікон. Також будуть інші публікації, не менш цікаві в тій тематиці, стежте за нашими публікаціями. Але якщо ви хочете дізнатися більше інформації – звертайтеся до наших фахівців, вони з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Дякуємо за вашу увагу.

З повагою «Фасад-Пласт».