Навантаження на вікна ПВХ під час експлуатації

Захистити будинку від пилу, дощу, шуму та снігу – очевидні, але не функції вікна. До цього додаються ще енергозбереження та створення комфорту мікроклімату. Нагрузки на вікна це те, з чим мають справлятися вікна під час експлуатації у вашому будинку.

Теплі вікна – бережуть тепло

Ви тільки уявіть з якою кількістю випробувань повинні справлятися вікна. Перший їхній ворог – атмосферні дії: дощ, сніг, сонячне випромінювання, різкі перепади температури, вітер. Не менш небезпечні механічні пошкодження – удар важким предметом або злом.

Після цього виникає питання: чи може ідеальне вікно поєднувати в собі всі необхідні якості? Потрібно в цьому зараз розібратися.

7 випробувань для вікна: як погода впливає на роботу вікон ПВХ.

відзеркалення тепла

1.Сонце

Сонячне випромінювання ділиться на ультрафіолетове, видиме та інфрачервоне. Віконне скло повністю пропускає тільки видиму та інфрачервону частину спектру. Нагріті сонцем предмети стають джерелами тепла та зігрівають повітря в будинку.

2.Вітер

Віконна конструкція повинна бути досить міцною, щоб витримати натиск вітру. Взимку, коли вітер дме з вікна, холодне повітря з вулиці проникає всередину, що призводить до втрати тепла. Тому вікна повинні закриватися якомога щільніше.

3.Сніг і дощ

Радість від першого снігу буде недовгою, якщо вікно не протистоїть промерзання та виникнення криги. Сніг швидко перетворитися в лід, який буде заважати відкривати та закривати вікно для провітрювання. При таненні снігу волога не повинна потрапляти всередину. Дощова вода, потрапляла на фасад, теж не повинна проникати в будинок через вікно. Сирість руйнує стіни та сприяє появі цвілі та гнилі.

4.Різкі перепади температури

вікно влітку та зимою працюють по різному

Взимку температура за кілька годин може знизитися з 0 до -20 градусів. При цьому в приміщенні температура залишатиметься як раніше плюсовою. Усередині склопакета при цьому різко змінюється тиск – скло може прогнутися та тріснути. Є таке поняття «температура шоку» – коли влітку частина скла нагрівається сонцем, а інша залишається в тіні. Це також може привести до тріщини.

5.Шум

Шум шкодить здоров’ю та порушує комфорт в будинку. Вікна повинні зменшувати проникнення вуличного шуму в будинок до мінімуму.

6.Механічна міцність

У вікно на нижніх поверхах можна потрапити футбольним м’ячем. На верхніх поверхах у скла іноді вдаряються птиці. Такі випадковості не повинні зіпсувати вікно. Через вікно в будинок або квартиру можуть проникнути зловмисники, розбивши елементарно скло або зламавши стулку. Вікно повинне стати надійною перепоною на їхньому шляху.

7.Експлуатація вікна

Постійне закривання та відкривання вікна для провітрювання створює серйозне навантаження: фурнітура зношується, стулки під власною вагою можуть почати провисати. У хорошого вікна запори та петлі повинні регулюватися, а при необхідності ремонтуватися. Більше інформації з цього питання ви отримаєте тут за посиланням.