Як перевірити роботу монтажників пластикових вікон

Привіт шановні замовники пластикових вікон. Дуже часто люди задають питання: як звичайного замовнику проконтролювати якість установки пластикових вікон, як розібратися в їх правильному встановленні та що потрібно знати про особливості монтажу вікон ПВХ. Ми сьогодні хочемо дати вам пораду як перевіряти роботу і контролювати монтажників по установці пластикових вікон і дверей ПВХ. Розмова йде з одним з фахівців по установці пластикових вікон ТОВ “Фасад-Пласт”, Олегом.

Олег, як досвідчений монтажник зі стажем більше 20 років по установці пластикових вікон в Києві, дверей, скління балконів, лоджій, веранд хоче дати кілька порад нашим покупцям.

Якщо ви купуєте пластикові вікна собі в приватний будинок або квартиру, то обов’язково візьміть інформацію з кількох джерел, у кількох фірм які займаються установкою пластикових вікон. Ми рекомендуємо звернутися до офіційних представників німецької компанії Rehau, так як це це одна з найбільш ефективних і якісних компаній з виробництва світлопрозорих віконних профільних систем, для того, щоб вона порекомендувала своїх авторизованих партнерів Rehau, якщо ви хочете доручити цю роботу більш надійним віконним компаніям в Києві, Вишневому, Боярці ….

Після цього необхідно відвідати офіс віконної організації і поспілкуватися безпосередньо з менеджерами, переконатися в їх професіоналізмі, подивитися зразки віконних профільних систем з якими працює компанія і викликати замірника на об’єкт де буде відбуватися установка пластикових вікон.

Під час заміру, необхідно бути поруч з тим, хто заміряє і навіть тут задавати питання, пов’язані з встановленням пластикових вікон. А саме:

  • Як монтажники будуть встановлювати вікна в проріз;
  • Які елементи кріплення будуть використовуватися при цьому;
  • Яка піна буде використовуватися при монтажі пластикових конструкцій;
  • Які вимоги до умов монтажу, до отворів та стін висуває монтажник для якісної установки вікон;
  • І інші питання які вам необхідні для впевненості в якості установки пластикових вікон і їх правильної та ефективної роботи.
    Після виміру, як правило, менеджер виставляє рахунок і комерційну пропозицію по даному об’єкту. Найчастіше вони відрізняються від попередніх розрахунків. Це пов’язано з тим що що попередній розрахунок проводився без урахування додаткових матеріалів, профілів, без урахування типу стін і їх форми, а також інших деталей які впливають на якість установки пластикових вікон. Тому, не варто засмучуватися і звинувачувати організацію в нечесних дій з боку віконної організації, а краще розібратися в цьому питанні. Також можна проконсультуватися з фахівцями Rehau. Вони можуть дати підтвердження в правильності пропозиції по комплектності віконних, дверних, балконних конструкцій або в їх відсутності.

Після укладення договору, передоплата якого становить приблизно 80%, узгоджується безпосередньо з менеджером термін на виробництво, доставку і установку пластикових вікон. Необхідно враховувати що в залежності від їх складності, від типів пластикових вікон і від кольору, терміни на виробництво таких вікон можуть бути довше ніж на звичайні, стандартні.

Установка пластикових вікон починається з їх доставки. Вам, як замовникові, необхідно обов’язково бути присутнім при розвантаженні і розпакуванні пластикових вікон. Справа в тому, що перші неприємності можуть виникнути при транспортуванні віконних конструкцій, при їх неправильної завантаженні, або ж вони можуть пошкодитися при знятті з машини, а ви про це навіть не будете знати. Потрібно стежити через розвантаженням вікон, за їх транспортуванням, щоб вони не подряпалися і всі конструкції були цілими.

При безпосередньої установки, необхідно стежити за рівнем установки вікон, їх горизонталь і вертикаль. Від цього залежить якість їх роботи.

Також зверніть увагу на елементи кріплення, їх кількість і якість. Якщо це анкерная пластина, то товщина повинна бути не менше 1,5 мм. Кріплення анкерів і пластин має становити певний крок, і відповідати згідно ДСТУ не більше 50-70 см між ними, і відступ від краю рами не більше 15 см по зовнішній частині.

 

Немаловажне питання установки вікон згідно ДСТУ іменований як “Теплий монтаж” або “Євро монтаж вікон ПВХ“. Він враховує використання гідро паро ізоляційних стрічок, а також стрічок – ПСУЛ. Але, це питання потрібно узгоджувати з монтажником на об’єкті під час виміру і з менеджером, тому що вартість такого виду монтажу в два рази дорожче звичайного, без використання стрічок. Справа в тому, що не всіх видах стін підходить такий монтаж і не всі віконні прорізи можуть бути придатними для склеювання стрічок. Для того, щоб стрічка не відклеїлась згодом, і не порушила укіс, вона повинна бути щільно приклеєною до укосу отвору. Укіс прорізу, в свою чергу, повинен бути оштукатуреним і бробленним грунтовкою. Про це також описується в ДБН і ДСТУ, але не всі про це знають. Інакше гроші витрачені на цей вид робіт будуть витраченими даремно.

Альтернативний варіант обробки монтажних швів гідро – пароізоляцією за установка вікон ПВХ є використання акрилових герметиків типу “Стіз А” – гідроізоляція для зовнішньої частини шва, і “Стіз Б” – пароізоляція для внутрішньої частини шва. Його переваги в порівнянні зі стрічкою ще в тому, що монтажник, і сам замовник, може бачити сам монтажний шов, і при необхідності його підправити, продути ще раз. Чого не скажеш про ізоляційних стрічках для захисту віконних швів. Якщо там, по какой то випадковості, буде маленька щілина, ви не помітите її через саму стрічку. Вона її закриє. Але холод через неї буде проникати в приміщення. І ви і знати про це не будете, лише відчувати холодну частину укосу.

Якщо в процесі монтажу виникають питання або непорозуміння, то обов’язково зв’язуйтеся з менеджерами щоб вчасно запобігти конфліктну ситуацію. Хоч вони у нас велика рідкість, але ми завжди йдемо назустріч нашим клієнтам.

Для більшої впевненості в якості робіт і в кваліфікації персоналу, щоб економити час і нерви нашим замовникам, всі ці види робіт проводяться нашими висококваліфікованими фахівцями, які проходять постійне навчання в центральному офісі REHAU в Києві. З цього, наші замовники завжди спокійні за якість наших робіт і рекомендують нас один – одному.

У підсумку, після якісного монтажу віконних конструкцій в вашому домі чи квартирі, ви підписуєте “Видаткову накладну”, і з цього моменту ваші вікна вступають в гарантійний період. У кожної компанії він свій. Ми пропонуємо гарантію на пластикові вікна за такими позиціями: на профільні системи 7 років, на склопакети і фурнітуру 3 роки. Є додаткові гарантійні умови, які залежать від складності конструкцій. Але про них ви можете дізнатися у наших менеджерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.