Монтаж пластикових вікон в дерев’яних будинках зі зрубу.

Будинок зі зрубу

Будівництво дерев’яних будинків набрає останнім часом великої популярності. Все більше і більше ми можемо бачити цілї будівельні комплекси, котеджні містечка та житлові квартали забудуводних дерев’яними будинками зі зрубу. Принаймні забудова таких будівельних комплексів популярна в Київській області. Звісно у всі ці будинки та котеджі необхідно встановлювати якісні вікна, двері, та інші віконні й дверні блоки.

Двері вхідні пластикові в дерев’яному будинку

Але монтаж будь-яких віконних та дверних конструкцій, чи то металопластикові вікна, чи алюмінієві або ж дерев’яні віконні конструкції в такі дерев’яні будинки зі зрубу, мають свої правила. І проблема в тому, що не всі знають правильний монтаж пластикових вікон у будинки зі зрубу. Будівельні компанії які займаються будівництвом таких дерев’яних будинків це питання оминають. Тому наш обов’язок ще раз нагадати усім, і першу чергу замовникам які будують такі дерев’яні будинки, як правильно треба в них ставити вікна. І тоді ці знання збережуть не тільки ваш час та кошти, але навіть здоров’я ваших нервових клітин через певний час, коли ви вже житимете у красивому, живописному, стильному будинку вашої мрії.

Зразок вікна в коробці

Отже, з чого треба починати? Усі знають що при будівництві будинків з дерев’яного брусу є те, що він з часом “просідає”. Висота будинку стає меншою, адже брус з часом змінюється, адже дерево на початок будівництва має одні властивості, але з часом вже інші: воно висихає, зменшується в об’ємі, і вся споруда яка складається з усіх цих брусків тисне вниз і таким чином просідаючи – зменшується в своїй висоті на кілька десятків сантиметрів. Це згодом може вплинути на роботу самих вікон та дверей, та і на їх безпеку. Адже просідаючи стіна впирається у віконну раму, тисне на неї, внаслідок чого може бути неправильна робота вікна, або віконна рама може пошкодитися повністю. Тому при установці пластикових вікон, металопластикових дверей та інших конструкцій в такі будинки необхідно цей фактор враховувати. Як один з варіантів – зазори по висоті у вікнах лишають ‘більшим як мінімум на 10см, це для урахування того що стіна осяде десь приблизно на таку ж висоту, і це не пошкодить раму вікна. Власне так ми раніше й робили, коли ставили вікна в дерев’яні будинки.

Схема обсадної коробки для вікон

Але більш правильніше в такому випадку використовувати спеціальну обсадну коробку для для віконних та дверних конструкцій. Обсадна коробка має свою форму з пазом по бокам куди вставляється виступи від від брусу стіни. Вона має товщину не менше аніж 7 -8 см, а кращие 10. Ширина дверної коробки має бути така сама, як і ширина стіни – ширина бруса. Бажано щоб у обсадній коробці були четвертя, в які встановлюються і прилягає віконна рама. В таку коробку робиться стандартний монтаж вікна, по всім правилам, так як описано на одні нашій сторінці – дивіться тут.

Розміщення обсадки в стіні

Що до самої обсадной коробки, то її установка проектування і виготовлення повинна робити будівельна компанія, яка займається будівництвом цього будинку. Звісно це трошки дорожче аніж було б зазвичай, але тим не менше, це був би правильний підхід до будівництва таких будинків. Сама коробка не повинна чітко фіксуватися в стіні в розрізі. Вона повинна мати зазори як по ширині так по висоті так і знизу. Зазор між коробкою та стінами забивається мінеральною ватою. Сама коробка має бути рухливою. Зазор над нею повинен бути таким щоб враховував усадку, в середньому 10 – 20см. Таким чином обсадна коробка тримає вікно від перевантажень навіть якщо брус стіни опуститься нижче ніж ви очікуєте. Вона страхує та тримає на собі цю вагу, і ваші вікна знаходяться в повній цілковитій безпеці.

Вікно в зрубі

Таким чином ви можете безпечно використовувати обсадку для будь-яких конструкцій, будь-якої складності, будь-яких розмірів. Оскільки вікна та двері в дерев’яних будинках це стандартна позиція у будівництві, то застосування похило зсувних дверних систем, так називаємих роздвижок, і навіть підйомно зсувних, які можна побачити на нашому сайті,, стає дедалі більшим і популярнішим. І, чесно зізнатися, це того варте, оскільки такий будинок набуває нових рис краси, сучасності та архаїчності одночасно, що дуже надихає.

Отже, будуючи будинок власної мріїї, особливо якщо це будинок із бруса, майте цю пораду на увазі, і вона вам буде дуже корисною. Якщо виникнуть якісь питання чи побажання з приводу установки вікон в дерев’яні будинки, то можете зв’язатися з нашими менеджерами, контакти ось тут, і вони нададуть вам усю детальну інформацію.
Дякуємо за ваш час та надхнення. З повагою – Фасад-Пласт.