Заклинило пластикові двері? Що робити?

Що робити коли у вас заклинило пластикові двері? Інколи буває така ситуація, коли замок в пластикових дверях заклинило і двері не можна відкрити ні з зовні, ні з середини. Це ситуація дуже проблематична для користувачів, особливо, якщо в приміщенні хтось лишився і він не може відкрити двері щоб вийти з приміщення. Як провести ремонт пластикових дверей своїми руками – ми розповімо в цій статті.

Заклинило двері – не біда!

Що робити в такій ситуації? Це залежить від типу дверей, для прикладу ми візьмемо профіль Rehau. Їх різновид ви можете побачити на цій сторінці. В залежності від типу дверей, ви можете застосовувати той чи інший варіант їх аварійного відкривання. Хоч ми і ведемо мову про аварійне відкриття дверей Рехау, але на справді, за весь час коли ми ставили ці німецькі двері, то реламація по замовленню була лише один раз. І то не по вині якості пластикових дверей а по вині користувача, який заблокував їх вхід під час неправильного користування. В основному, претензії до якостей дверей стосуються інших брендів, переважно відчизняних. Це пов”язано з тим, що дверна профільна система, це цілий науковий та інжинерний світ, в якому мають бути враховані усі деталі, складності та низка експериментальних дослідженнь, які проводить німецька компанія Rehau. Я маю великий сумнів що до такої діяльності зі сторони українських виробників профільних систем для пластикових вікон та дверей.

Одна з найчастіших проблем заклинювання дверей – це поломка дверного замка. Замок в середині стулки заклинив, чи може зламалась якась деталь замка, і він не відчиняється. В такому випадку треба розбирати двері (якщо це вхідні двері або офісні) починаючи з петель, якщо ви знаходитеся зовні, і в середину приміщення попасти не можете. Спочатку треба регулюючими гвинтами зсунуть двері максимум в сторону петель і підважуючи їх монтировкою, припіднімати і намагатись їх відчинити. Якщо це не допоможе, то треба знімати двері з петель і знімати усю стулку.

Якщо ж ви в середині приміщення – то в такому випадку ви можете зняти склопакети з дверної стулки і розібрати горизонтальний імпост та монтировкою зсунути двері в бік петель. Склопакет можня зняти витягнувши штапики з середини приміщення. Для цього використовують ніж, викрутку чи шпатель. Повертаючи нажимну ручку вверх та в низ, є можливість того, що цапфи дверного замка вийдуть з під відвідних планок дверної фурнітури і двері відчиняться. Якщо цього не станеться, то як і в попередньому варіанті, зі сторони петель є регулюючі гвинти, якими можна двері змістити в бік петель. Одночасно монтировкою треба припідняти двері знизу, щоб замок краще виходив з зацепів.

Особливий наголос треба робити на тому, що при здійсненні ремонту дверей коли їх заклинило, треба бути максимально обережним, і виконувати цю роботу в двох, як мінімум. Дверні стулки є зазвичай важкі, і можна не втримати та пошкодити їх.

У відео на нашому каналі ми розповідаємо про один такий випадок з ремонту пластикових дверей вхідної групи, де нібито заклинило вхідні двері, але на справді ситуація там виявилася іншою. Тому при перегляді, ви зможете побачити усе що і як робити в описаному вище.